Niğde'nin 29 Şubat Bebekleri

Niğde Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde, 4 yılda bir takvimde yer alan 29 Şubat tarihinde 6 kadın doğum yaparak anne oldu.
NİĞDE’DE 29 ŞUBAT TARİHİNDE 6 ÇOCUK DÜNYAYA GELDİ. 
Niğde Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde 29 Şubat 2016 tarihinde doğum yapan kadınlar, 4 yılda bir ’29 Şubat’ tarihinin görüldüğünü hatırlatırken özel tarihte anne olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Hastanede bu gün 5’i sezaryen 1’i normal olmak üzere toplam 6 doğum oldu.
34 yaşındaki Gülsüm Burgaz üçüncü bebeği Esin Burgaz’ı dünyaya getirdi.
Günü düşünmediklerini normal olarak geliştiğini söyleyen Gülsüm Burgaz, bebeğinin doğum gününü 1 gün önce veya 1 gün sonra kutlayacaklarını söyledi. Anne Burgaz, doktor gün verdi normalde. İsterseniz pazartesi günü yapalım diye bugüne denk geldi. Sonradan farkına vardık tarihin 29 Şubat olduğunu. Kızlar zaten küçülmeyi sever 4 sene de bir yaş artarsa daha hoşuna gider” dedi.
Baba Aziz Burgaz ise, “4 yılda bir sefer doğum günü kutlanacak. 4 yılda bir acaba 1 yaş mı yaşlanacak diyoruz ama güzel bir duygu. Özel bir gün olduğu için gün hiç fark etmez. Gün tesadüf oldu” diye konuştu.

Niğde Haber
Kaynak: http://www.nigdehaber.com.tr/nigdenin-29-subat-bebekleri/
Share on Google Plus

About Anadolu Book