Helal Sertifikası

Adl Helal SertifikasıGünümüz tüketicisinin ihtiyacına yönelik çeşitli çalışmalar vardır. Yediği, içtiği ve konakladığı yerlerde helalliğe dikkat eden müşteriye yönelik faaliyetler göz önüne alındığında müşterinize bunu kanıtlamanız gerekebilir. 
Helal Sertifikası burada devreye girmektedir. Helal sertifikası alırken üretiminizin, hizmetinizin müşteriye sunulurken nasıl sunulduğunu göstermeniz ve nelere dikkat ettiğinizi ispatlamanız gerekir.

Adl Helal Sertifikası sadece helal gıda sertifikası olarak değil, işiniz için genel bir sertifika olarak düşünülmelidir. Gıda üretimi, gıdanın paketlenmesi, kozmetik ürünleri, tur ve konaklama hizmetleri gibi tüm bu faaliyet alanlarında adl belge helal sertifikası ile işletmenizi belgelendirebilir ve müşterinize kendinizi ispatlayabilirsiniz.

Müşterinin, tükettiği gıdanın helal olup olmadığını, paketlemede kullanılan ürünlerin helale uygun olmasını, konakladığı otellerde bu kavrama dikkat edilmesi, gezdiği tur araçlarında bu duruma uygun hareket edildiğini görmesi, gibi durumlarda adl belge helal sertifikanızla sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Adl helal belgesi, müşteriye sunulacak tüm bu hizmetlere genel olarak verilmektedir. Bu sayede tüm bu işleri bir arada yapan firmalar ayrı ayrı helal sertifikası almak zorunda kalmamaktadır.

Helal sertifikası kullanan işletmeler, tüketilen gıdanın helal olmasına özen gösterirken bu gıdanın pişmesinden tüketilmesine kadar geçen tüm süreç zarfında kullanılan tüm araç gereç, temizlik malzemesi, kapkacak ve çatal bıçaklara özen göstermektedirler.

Otel ve diğer turizm işletmelerinde ise sunulan tüm hizmetlerin bay ve bayan için ayrı ayrı sunulması için gerekli mekanların bulunmasını gerektirir. Bay bayan için ayrı havuz, kafeterya ve çeşitli hizmetlerde ayrı ayrı bölümlerin bulunmasına özen gösterilir.

Adl Belge Helal Sertifikası ile işletmenize müşteriniz için bir katma değer sağlayabilir ve müşterinizi memnun bırakabilirsiniz. Bu sayede müşterinizin sadakatini de sağlayarak hizmette süreklilik sunmak sizin elinizde.

Helal sertifikası günümüz işletmelerinde aranan temel niteliklerden biri olmaya başlamıştır. Kurulan helal oteller, helal marketler, helal kozmetik mağazaları, helal sağlık kurumları gibi bir çok alanda müşteri beklentisini karşılamak adına değişiklikler yapılmakta ve müşteri de buna göre tercihimi yapmaktadır.

Eğer işletmeniz helal sertifikasına uygunsa siz de sertifikanızı edinebilir, ya da şartları gözden geçirerek işletmenizin helal sertifikasına uygun hale gelmesini sağlamak üzere çalışmalarınızı yenileyebilirsiniz.
Share on Google Plus

About Anadolu Book